Q. Dostęp do legalnych tras przez lasy (QGIS)

film pokazuje jak skonfigurować środowisko programu QGIS aby zobaczyć drogi powiatowe i gminne w województwach i z poziomu Polski (film powstał na bazie pracy wykonanej przez Damiana -nick damianno)

Super materiał całość bez problemu ogarnęłam, ale czy dało by rade nagrać tutorial który pokazywał by krok po kroku dodanie wszystkich warstw takich jak na https://maps.rat-adv.com/ plus jak wytyczać traki właśnie w aplikacji Qgis.
Obecnie wytyczanie tras na Gpx studio i wspomaganie się https://maps.rat-adv.com/ jest trochę uciążliwe i wytyczenie trasy w okolicach 200km zajmuje sporo czasu bo co chwile trzeba przeskakiwać miedzy kartami gpx studio i https://maps.rat-adv.com/ mając do dyspozycji tak skonfigurowanego Qgisa na komputerze trwało by to o wiele krócej bo już mamy załadowane wszystkie potrzebne warstwy widzimy którędy możemy poprowadzić trasę tak by była legalna.

Z informacji jakie się pojawiły wynika, że na naszych mapach rats będzie też docelowo opcja wyznaczania gpx. Wtedy nie trzeba będzie przeskakiwać.

Piotr wspominał ze chciał by by była taka opcja ale mówił tez ze to nie takie proste temat ogarnąć i to sporo czasu minie zanim taka funkcja będzie dostępna